• Paylaş

  KATEGORİ : İŞÇİ SINIFI

  Eklenme tarihi : 2018-04-25
 • İzmir Ödemiş'teki Kelebek Barajı'nda çalışan iki inşaat işçisi devrilen beton mikserin altında kalarak can verdi

  İnşaatlarda iş cinayetleri hız kesmeden devam ediyor. Grev ve sendikal örgütlenme hakkının alenen hedefe çakılıp, OHAL’e bunun üzerinden övgüler dizildiği bu koşullarda ölümlerin daha da tırmanacağıysa açık. Bugün de İzmir’in Ödemiş ilçesindeki Horzum Yaylası'nda, inşaatı devam eden Kelebek Barajı'nda çalışan iki inşaat işçisi devrilen beton mikserin altında kalarak can verdi.

   

  Basına yansıyan bilgilere göre beton dökmek üzere geri manevra yapan A.D. idaresindeki beton mikserinin henüz bilinmeyen bir nedenle freni boşalarak devrildi.

   

  İnşaatta işçi olarak çalışan Nuri Aygören ile İhsan Şahin devrilen beton mikserinin altında kaldı. Diğer çalışanların haber vermesi üzerine gelen sağlık ekipleri yaptığı kontrolde Aygören ve Şahin'in hayatını kaybettiğini belirledi. Beton mikserinin şoförü A.D. jandarma tarafından gözaltına alınarak ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

   

  İşçilerin cesedi, savcının incelemesinin ardından otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na gönderildi.

   

  Grev hakkının hedefe çakıldığı bu koşullarda işçi sağlığı ve güvenliği önlemlerinin esemesinin okunmayacağı açık olmasına rağmen, bu cinayetle ilgili de soruşturma başlatıldı!