• Paylaş

  KATEGORİ : GÜNCEL

  Eklenme tarihi : 2018-04-09
 • Tüm işçileri, emekçileri, kadınları, gençleri, 1 Mayıs'ta hep birlikte alanlarda olmaya davet ediyoruz!..

  Baharın gelişini engelleyemezsiniz!

   

  İşçi sınıfının uluslararası birlik-mücadele-dayanışma günü olan 1 Mayıs'a günler kaldı.

   

  Bu 1 Mayıs'a da, çürümüş kapitalist sömürü düzeninde biz işçi ve emekçilerin payına düşen sömürünün, issizliğin, yoksulluğun, aşağılanma ve gelecek güvensizliğinin katmerlendiği koşullarda giriyoruz.

   

  Öfkemizin patlamasından korkan burjuvazi, hayatımızın her anı üzerindeki denetimini ve faşist devlet terörünü sistematik olarak tırmandırıyor.

   

  Kürt sorunu, kadın sorunu, Alevi sorunu başta olmak üzere onlarca yıldan beri çözümlenmemiş toplumsal sorunlar, eşitsizlik ve ayrımcılık ağırlaşmış olarak sürüyor.

   

  Sadece bugünümüz değil çocuklarımız hatta torunlarımızın geleceği de bu çürümüş sistem ve gerici faşist rejim tarafından karartılmış durumda. Bir an önce silkinip ayağa kalkmadığımız sürece, insanlığın çürümesi, yoksulluk ve sefaletin derinleşmesi, doğanın yıkımı, içte ve dışta kanlı boğazlaşmalar ve savaş tehlikesi bir çığ gibi hepimizi ezip geçecek!

   

  1 Mayıs 2018, bu silkinişin adımı olsun!

   

  Onun için;

   

  Tüm işçileri, emekçileri, kadınları, gençleri, 1 Mayıs'ta hep birlikte alanlarda olmaya davet ediyoruz!..

   

  Bizlere dayatılan gericiliğe, gelecek güvensizliğine, dizginsiz faşist devlet terörüne ve yasaklara rağmen korkmadığımızı, alanlardan geri çekilmeyeceğimizi, teslim olmayacağımızı hep birlikte göstermek için 1 Mayıs'ta sokağa çıkmaya ve alanlarda olmaya çağırıyoruz!..

   

  Emeğimize, ekmeğimize, onurumuza, çocuklarımızın geleceğine sahip çıkmak için 1 Mayıs'ta alanlarda olacağız!..