• Paylaş

  KATEGORİ : İŞÇİ SINIFI

  Eklenme tarihi : 2018-04-26
 • Ankara Üniversitesi yönetimi personelin sigara ve ihtiyaç molalarına göz dikti

  Zihni sinir projeler ve uygulamalarla gündemden düşmeyen, OHAL KHK’larıyla sorgusuz-sualsiz ihraç edilen akademisyenlere karşı barikat ördürmüşlüğü ve saldırganlığıyla akıllara kazınan Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş bu sefer de personelin ihtiyaç molalarına göz dikti.

   

  Basına yansıyan haberlere göre Ankara Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı, Erkan İbiş imzasıyla tüm birimlere bir yazı göndererek ‘ihtiyaç molalarının minimumda tutulması’ talimatını verdi. Rektörlük talimata uymayanlar hakkında yasal işlem yürütülmesini istedi.

   

  Yazıda, mesai saatlerinin 8.30-17.30 olduğu uyarısı da yapıldı.

   

  “Mesai Saatleri Hakkında” konulu ve 9 Nisan 2018 tarihli yazıda, “Bazı birimlerimizde görev yapan personelin zaman zaman mesai saatlerine riayet etmedikleri konusunda duyumlar alınmaktadır” dendi. Rektör Erkan İbiş imzalı talimatta, “personelin uzun süreli sigara molalarının iş verimliliğini düşürdüğü ve işlerde aksamalara neden olduğu” öne sürüldü. Rektör İbiş, personele ‘sigara molası’ olmadığının hatırlatılmasını da istedi. Yazıda ayrıca, “ihtiyaç molalarının minimumda tutularak suistimal edilmemesine özen gösterilerek uymayanlar hakkında yasal işlem yürütülmesi” talimatı verildi.